Uczniowie uczestniczyli w warsztatach online pt. „Sprawcy – ofiary – świadkowie. Zagłada Żydów w okupowanej Polsce”

Uczniowie klasy 8a uczestniczyli w warsztatach online w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN pt. „Sprawcy – ofiary – świadkowie. Zagłada Żydów w okupowanej Polsce”.

Zastanawiali się czym jest izolacja, jak trudne było życie Żydów w okupowanej Polsce. Polityka władz niemieckich w stosunku do Żydów polegała na odizolowaniu ich od Polaków.

Ludność żydowska była publicznie upokarzana, kierowana do pracy przymusowej, pozbawiana własności, znaczona przez nakaz noszenia na ubraniach łat lub opasek z gwiazdą Dawida, a następnie przesiedlana do gett.