RADA RODZICÓW W ROKU SZKOLNYM 2023/24

Głównym celem Rady Rodziców jest reprezentowanie Rodziców Szkoły oraz podejmowanie działań zmierzających do doskonalenia statutowej działalności Szkoły. Dzięki wspólnemu działaniu, ustalaniu potrzeb Szkoły, potrzeb opiekuńczo-wychowawczych oraz rozwojowych naszych dzieci możemy realizować plany związane z unowocześnianiem naszej placówki.

PREZYDIUM RADY RODZICÓW:

przewodnicząca:

pani Krzysztofa Kocel

zastępca przew.:

pani Aneta Serafin

sekretarz:

pan Robert Szok

skarbnik:

pani Aleksandra Bartak

członkowie:

pani Monika Magoń

Rada Rodziców przy SP nr 46
41 – 218 Sosnowiec
ul. Gwiezdna 2

Kontakt z zarządem Rady Rodziców e-mail: rrsp46@interia.pl
Nr konta Rady Rodziców w SP 46
PKO BP SA o/Sosnowiec
(w tytule przelewu prosimy o podanie imienia i nazwiska dziecka oraz klasę)

Serdecznie dziękujemy za każdą pomoc, sugestie i wspieranie działalności Rady
Rodziców w celu stworzenia wizerunku nowoczesnej, przyjaznej Szkoły.
Rada Rodziców oraz Dyrekcja SP nr 46

WARUNKI UBEZPIECZENIA UCZNIÓW
W ROKU SZKOLNYM 2023/24

Przedstawiciele Rady Rodziców wybrali na bieżący rok szkolny dla uczniów
Szkoły Podstawowej Nr 46
ubezpieczenie w InterRisk – POLISA EDU-A/P 133536 na sumę 20 000 zł, składka 50 zł/ucz.
Ubezpieczenie dziecka w tej firmie nie jest obowiązkowe. Rodzic ma prawo sam zdecydować, gdzie ubezpieczy dziecko.

kontakt z pracownikiem InterRisk:

Aleksandra Poninkiewicz tel. 509 969 240

DZIAŁANIA PODJĘTE PRZEZ RADĘ RODZICÓW:

1. Dystrybutor filtrujący wodę

Urządzenie zamontowano na parterze przy sali 208

Zalety urządzenia:

W naszej szkole zostało zamontowane urządzenie filtrujące wodę. Urządzenie to jest dedykowane dla szkół, przedszkoli, pomieszczeń socjalnych. Filtrowana woda ma temperaturę pokojową. Jest proste i wygodne w obsłudze, a przede wszystkim bezpieczne dla dzieci.

Pamiętaj! Już nigdy nie zabraknie Ci wody gdy będziesz chciał się jej napić.

Jakość wody z systemu Waterpoint nie ustępuje jakości wody oferowanej w 19 litrowych butlach, a w wielu przypadkach może ją przewyższać (w Waterpoint nie występuje migracja związków organicznych do wody z plastikowych opakowań).

2. Szczytny cel:

Babeczki andrzejkowe:

Nasza Szkoła od zawsze zajmowała się niesieniem pomocy dla najbardziej potrzebujących. Organizowała i cały czas organizuje różne zbiórki i akcje charytatywne. Ty razem uczniowie, rodzice i nauczyciele będą mieli okazję włączyć się w zbiórkę na „Szczytny cel”.

Pomocy potrzebuje osoba z naszej szkolnej społeczności. Na terenie szkoły będą organizowane różne akcje, z których pieniądze przekazane zostaną dla tej osoby. Szczegółów dotyczących celów zbiórki udziela Rada Rodziców. Za pomoc i otwarte serce z góry wszystkim dziękujemy.

Akcja zakończyła się ogromnym sukcesem. Rodzice naszych uczniów przygotowali wspaniałe słodkości z wróżbami, a uczniowie zajęli się ich dystrybucją na terenie placówki.

Ogromne podziękowania za WIELKIE SERCE.

Uzbierana kwota przeszła Nasze najśmielsze oczekiwania. W całości zostanie przekazana dla potrzebującej rodziny.

3. Jasełka oraz Kiermasz bożonarodzeniowy:

W dniu 15 grudnia 2022 r. w Naszej szkole odbył się kiermasz świąteczny połączony z Jasełkami. Przedstawienie jasełkowe zostało przygotowane przez p. Czernik i p. Tomasik. Młodzi aktorzy z klasy IIIa i IIIb zaprezentowali się bardzo profesjonalnie, świetnie odegrali swoje role, kostiumy i charakteryzacja na najwyższym poziomie. Scenografia została przygotowana przez p. Czernik, p. Załęcką, ks. Ryża. W rolę konferansjera wcieli się ks. Piotr Ryż.

Po przedstawieniu odbyło się wspólne kolędowanie. Każda klasa przygotowała swoją ulubioną kolędę lub pastorałkę co zachęciło publiczność do wspólnego śpiewu.

Na korytarzu szkolnym odbył się kiermasz ozdób świątecznych oraz wypieków świątecznych.

Podczas tego magicznego wieczoru zebrano – 6.006,60 zł.

Wszystkim uczestnikom, aktorom, osobom, które przyczyniły się do organizacji przedsięwzięcia SERDECZNIE DZIĘKUJEMY !!!

Uzbierana kwota w całości zasili konto RR.