„Pilecki. Życie wypełnione Polską” – niezwykły koncert z okazji 120. rocznicy urodzin Rotmistrza

   Zachęcamy do objerzenia niezwykłego koncertu „Pilecki. Życie wypełnione Polską” zorganizowanego z okazji 120. rocznicy urodzin Rotmistrza Witolda Pileckiego.

   To muzyczna opowieść przetykana wspomnieniami i fragmentami listów Pileckiego. W spektaklu wystąpili artyści Teatru Muzycznego „Od Czapy” pod kierunkiem Marcina i Lidii Pospieszalskich. Premiera koncertu odbyła się 12 maja o godz. 21:00 na antenie Polskiego Radia Program 1. Widowisko można obejrzeć na profilu MEiN na Facebooku. Materiał jest dostępny również w serwisie YouTube.

Widowisko słowno-muzyczne poświęcone Witoldowi Pileckiemu 

   Koncert „Pilecki. Życie wypełnione Polską” to muzyczna opowieść o życiu Witolda Pileckiego. Wspomnienia Rotmistrza i relacje jego bliskich zostały uzupełnione piosenkami, które są komentarzem do wydarzeń z jego życia. 

   Autorką scenariusza i koncepcji koncertu jest Anna Żochowska. Widowisko wyreżyserował Michał Konarski, który odpowiada również za prezentacje multimedialne. Inspiracją dla twórców spektaklu była książka Jarosława Wróblewskiego „Rotmistrz”. Materiały archiwalne prezentowane podczas koncertu udostępniły Instytut Pamięci Narodowej i Muzeum Dom Pileckich w Ostrowi Mazowieckiej. 

   Wydarzenie zorganizowało Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Polskim Radiem oraz Fundacją Sztafeta. Głównym sponsorem koncertu „Pilecki. Życie wypełnione Polską” jest Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A.

 

Aktualności

Wspólne kroki w cyberświecie …

„WSPÓLNE KROKI W CYBERŚWIECIE”KROK DRUGI – DOBRE MANIERY Celem tego spotkania było uświadomienie dzieciom istnienia zasad obowiązujących użytkowników Internetu i mediów elektronicznych oraz rozwój umiejętności korzystania z Internetu zgodnie z obowiązującym

Czytaj dalej »

Lekcje w ramach Laboratorium Przyszłości

   W kwietniu w klasach 5b (grupa chłopców) oraz 6b odbyły się ciekawe lekcje w ramach Laboratorium Przyszłości.    Co to za tajemnicze laboratorium? To nowoczesne miejsce, w którym uczniowie mogą zgłębiać tajniki

Czytaj dalej »