Zakończenie roku szkolnego 2020/21

Szanowni Państwo,

Drodzy Uczniowie SP46 w Sosnowcu,

trudny rok szkolny 2020/2021 dobiegł końca. Przyszło nam kończyć ten rok szkolny w czasie pandemii koranawirusa COVID-19. Był to czas bardzo trudny, czas izolowania, reżimu sanitarnego, czas zupełnie inny niż znaliśmy….. Nie było więc stołu zasłanego granatowym suknem, na którym czekać miały na uczniów przede wszystkim jeszcze ciepłe świadectwa, nagrody, podziękowania…                
Świadectwa i nagrody rozdaliśmy w skromnych warunkach z zachowaniem wymaganych obostrzeń sanitarnych według harmonogramu podanego wcześniej naszym uczniom i ich rodzicom. Gratuluję każdemu z osobna osiągniętych wyników nauczania, dziękuję Wam za zaangażowanie i pracę, udział w różnego rodzaju konkursach szkolnych, międzyszkolnych, regionalnych, wojewódzkich, dzięki czemu rozsławialiście imię szkoły. Gratuluje osiągniętych wyników.
Rozpoczęliście upragnione wakacje, czas radosny, czas swobody, wypoczynku, wyjazdów, na które w pełni zasłużyliście. Jestem przekonana, że podczas podróży, zwiedzania nowych miejsc będziecie dorastali, mądrzeli, zdobywali wiedzę i doświadczenia. Przede wszystkim wypoczywajcie, gromadźcie siły na następny rok szkolny. I nigdy nie zapominajcie o bezpieczeństwie. Bądźcie radośni i swobodni, ale jednocześnie rozważni, przewidujący i ostrożni, dalecy od brawury i bezmyślności. Życzę Wam wspaniałych, wyjątkowych wakacji i udanego aktywnego wypoczynku.

Drodzy Absolwenci SP46 w Sosnowcu,

za Wami 10 miesięcy wytężonej pracy, czas wielu doświadczeń i przeżyć, osobistych sukcesów. Gratuluję Wam wszystkim razem i każdemu z osobna ukończenia Szkoły Podstawowej Nr 46 im. Jana Kiepury w Sosnowcu. Szczególnie serdecznie gratuluję tym spośród Was, którzy swoją pracowitością i systematycznością osiągnęli sukcesy w nauce. Dziękuję Wam za trud, wysiłek, zaangażowanie w zdobywaniu nowych umiejętności, w poznawaniu i rozwijaniu swoich zdolności i talentów. Jednocześnie dziękuję tym, którzy godnie reprezentowali naszą szkołę podczas konkursów i olimpiad. Nie marnujcie swoich już odkrytych talentów. Rozwijajcie je z pasją, czerpiąc z tego faktu wiele radości i satysfakcji.

Kochani, wchodzicie w kolejny, nowy, tajemniczy jeszcze dla Was, etap edukacji. Przed Wami droga ku indywidualnemu rozwojowi, ku odkrywaniu nowych możliwości, ku dorosłości. Życzę Wam, aby doświadczenia zdobyte w czasie edukacji w naszej szkole dodały Wam odwagi, wiary w siebie i pomogły dotrzeć do wyznaczonego celu. Pamiętajcie: już teraz pracujecie na swoją przyszłość. Niech w jej budowaniu towarzyszą Wam słowa poety: Szukajcie prawdy jasnego płomienia, szukajcie nowych nie odkrytych dróg… Odnajdujcie własne ścieżki i starajcie się uczynić prawdę pochodnią, której światło nie pozwoli Wam zgubić tego, co najistotniejsze dla bycia prawdziwym człowiekiem. Każdy z Was jest niepowtarzalnym, wartościowym młodym człowiekiem o nieograniczonych możliwościach. Niechaj ta myśl towarzyszy Wam każdego dnia, daje siłę i pozwala uwierzyć w siebie. Życzę Wam wszystkim dalszych sukcesów w rozwijaniu wiedzy i myślę, że będziemy mogli być z Was dumni. Idźcie więc śmiało w życie z uśmiechem i wysoko uniesioną głową. Powodzenia!    
Kochani, nadchodzi czas radosny, czas swobody, wypoczynku, wyjazdów, na które w pełni zasłużyliście. Jestem przekonana, że podczas podróży, zwiedzania nowych miejsc będziecie dorastali, mądrzeli, zdobywali wiedzę i doświadczenia. Przede wszystkim wypoczywajcie, gromadźcie siły na następny rok szkolny. I nigdy nie zapominajcie o bezpieczeństwie. Bądźcie radośni i swobodni, ale jednocześnie rozważni, przewidujący i ostrożni, dalecy od brawury i bezmyślności. Życzę Wam wspaniałych, wyjątkowych wakacji i udanego aktywnego wypoczynku.

Szanowni wychowawcy i nauczyciele, 

z tego miejsca serdecznie dziękuję wychowawcom i nauczycielom za podejmowanie cennych inicjatyw i twórczych działań na rzecz edukacji oraz przekazywanie młodemu pokoleniu wiedzy, jak również rozbudzanie w każdym pasji do poznawania i chęci tworzenia, a także wzbogacania młodzieży w nieprzemijające wartości prawdy, piękna i odpowiedzialności.
Dziękuję za otwartość na zmiany, za wszelkie inspiracje, za serdeczność, życzliwość, cierpliwość, wyrozumiałość, za rzetelne wypełnianie misji kształtowania młodego pokolenia w trudnym czasie pandemii. Dziękuję za oddawaną codziennie cząstkę siebie. Jednocześnie życzę cudownych wakacji, pełnych wspaniałych wrażeń, które na długo pozostaną w Państwa pamięci. Życzę Wam, aby wolny czas dodał sił i zapału do zawodowych zmagań w nowym roku szkolnym.

Szanowni Pracownicy niepedagogiczni, 

dziękuję Wam za pracę w trudnym roku szkolnym 2020/2021. Dziękuję wszystkim za sumienność na każdym stanowisku, odwagę i determinację, za otwartość na zmiany, za wszelkie inspiracje, za serdeczność i cierpliwość w trudnym czasie pandemii. Życzę Państwu, wypoczynku podczas urlopów, a wolny czas niech doda Wam sił do zawodowych zmagań w nowym roku szkolnym.

Szanowni Rodzice, 

z tego miejsca pragnę podziękować wszystkim Rodzicom angażującym się w życie szkoły. Dziękuję Państwu za dobre serce, trud, znaczący wkład pracy, pomoc, wsparcie i osobiste zaangażowanie w funkcjonowanie szkoły. Życzę Państwu pełni satysfakcji z podejmowanych przedsięwzięć i powodzenia w życiu osobistym. Ale jednocześnie z całego serca dziękuję wszystkim rodzicom i każdemu rodzicowi z osobna za wsparcie, zaangażowanie, wyrozumiałość i życzliwość w czasie przede wszystkim okresu nauki zdalnej.
Dziękuję Państwu, że wspieraliście nas w tym przedsięwzięciu. To dla nas wszystkich był, i nadal jest trudny czas. Ale jestem przekonana, że razem daliśmy radę.

Z wyrazami szacunku, Anna Ułanowska

dyrektor SP 46 w Sosnowcu

Aktualności

„Lato z Biblioteką”

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu zaprasza na warsztaty i wycieczki w ramach akcji „Jestem eko z biblioteką – lato 2024”. W programie warsztaty, wycieczki, spotkania.

Czytaj dalej »