Udział naszych uczennic w Dąbrowskim Biegu dla Niepodległej

11 listopada Narodowe Święto Niepodległości obchodzono w naszym regionie na różne sposoby.

Oprócz oficjalnych uroczystości można było również wziąć udział w Dąbrowskim Biegu dla Niepodległej.

 

   Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Górniczej po raz kolejny już zaprosiło na sportową odsłonę świętowania. I tradycyjnie odzew był ogromny, bowiem na linii startu zjawiło się blisko 800 biegaczy. Małych, dużych, starszych, młodszych, a w trasę wyruszyły także ze swoimi opiekunami zwierzaki.

   Start miał miejsce w Parku Hallera o godz. 11.11. Trasę o długości około 2,5 km można było pokonać w sposób dowolny, czyli biegnąc, jadąc na rolkach czy na hulajnodze, a także przemaszerować z najmłodszymi. Pierwszych 500 uczestników otrzymało pamiątkową koszulkę. Na mecie 500 pierwszych zawodników dostało również medale, a na najmłodszych czekała słodka niespodzianka.

   W imprezie wzięły udział nasze uczennice: Sandra Kania z klasy 7b, Vanessa Kania z klasy 8d oraz  Alicja Banaś z klasy 7b.

   Za udział w biegu otrzymały pamiątkowe koszulki i medale. Gratulujemy świetnego pomysłu na upamiętnienie tej ważnej rocznicy w naszej historii.

Aktualności

„Lato z Biblioteką”

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu zaprasza na warsztaty i wycieczki w ramach akcji „Jestem eko z biblioteką – lato 2024”. W programie warsztaty, wycieczki, spotkania.

Czytaj dalej »