Przedstawienie jasełkowe oraz kiermasz świąteczny

   Jasełka to widowiska o Bożym Narodzeniu, które od wieków wpisane są w polską tradycję. Pierwsze w historii jasełka miał wystawić sam św. Franciszek  z Asyżu już w 1223 roku w skalnej grocie w Greccio, później zwyczaj ten przejęli jego zakonnicy i rozprzestrzenili po całym świecie.

   Sama nazwa jasełka pochodzi ze staropolskiego słowa jasło, oznaczającego żłób.

14 grudnia 2023 r. uczniowie naszej szkoły przygotowali Jasełka “teatralną ucztę dla oka i ucha”. Mogliśmy podziwiać wspaniałe przedstawienie jasełkowe przygotowane pod czujnym okiem wychowawczyń oraz przy współpracy z rodzicami. 

   Piękne, niezwykle klimatyczne przedstawienie Jasełek, które odbyło się dziś w naszej szkole dostarczyło wiele wzruszeń i emocji.

Frekwencja dopisała a mali aktorzy zaprezentowali duży kunszt aktorski i zapewnili widowni wiele pozytywnych doznań.
 

   W dniu 14 grudnia, po przedstawieniu jasełkowym, odbył się kiermasz ozdób świątecznych, działała również kawiarenka, w której można było zakupić przepyszne słodkie wypieki autorstwa Naszych Rodziców. Dochód ze sprzedaży ozdób i ciast zasilił konto Rady Rodziców.

Dziękujemy Aktorom, Wychowawcom i Rodzicom za tak profesjonalnie przygotowane wydarzenie.

 

Aktualności

Wspólne kroki w cyberświecie …

„WSPÓLNE KROKI W CYBERŚWIECIE”KROK DRUGI – DOBRE MANIERY Celem tego spotkania było uświadomienie dzieciom istnienia zasad obowiązujących użytkowników Internetu i mediów elektronicznych oraz rozwój umiejętności korzystania z Internetu zgodnie z obowiązującym

Czytaj dalej »

Lekcje w ramach Laboratorium Przyszłości

   W kwietniu w klasach 5b (grupa chłopców) oraz 6b odbyły się ciekawe lekcje w ramach Laboratorium Przyszłości.    Co to za tajemnicze laboratorium? To nowoczesne miejsce, w którym uczniowie mogą zgłębiać tajniki

Czytaj dalej »