„Magia żywego słowa”- nasi uczniowie w gronie zwycięzców !!!

   Dnia 20.02.2024 w II LO im. Emilii Plater odbył się XX Konkurs Recytatorski „Magia Żywego Słowa”, którego organizatorem było OPP nr 1 w Sosnowcu oraz Instytut Myśli Polskiej im. Wojciecha Korfantego w Sosnowcu. 
 
   Naszą szkołę w kategorii klas I – III reprezentowali uczniowie klasy II B, Amelia Muskała, Larisa Soszyńska oraz Igor Bartak. Ich nowatorska interpretacja utworów literackich znalazła uznanie jury. 
 
   Igor Bartak zdobył II miejsce, a Amelia Muskała wyróżnienie. Gratuluję uczniom odwagi i zwycięstwa.

   W kategorii klas IV – VIII reprezentowały uczennice klas: 4a, 5b i 6b – Marysia Brodzińska, Jagoda Karoń, Liliana Szczesio, Blanka Brzozowska, Edyta Miejska i Maja Domagała. Dziewczyny poradziły sobie z tremą i wspaniałe wyrecytowały przygotowane teksty. Gratulujemy wszystkim występu, a szczególnie Blance Brzozowskiej zkl.5 b, która otrzymała wyróżnienie w tym konkursie.

Aktualności

„Lato z Biblioteką”

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu zaprasza na warsztaty i wycieczki w ramach akcji „Jestem eko z biblioteką – lato 2024”. W programie warsztaty, wycieczki, spotkania.

Czytaj dalej »