Wizyta klasy 8a w Urzędzie Miejskim w Sosnowcu

W dniu 9 maja uczniowie klasy 8a, w ramach edukacji regionalnej, odwiedzili Urząd Miejski w Sosnowcu. 

   Zgodnie z programem odbyło się spotkanie z wiceprezydentem miasta panem Michałem Wcisło oraz z przewodniczącą Rady Miejskiej panią Anną Jedynak- Rykałą. Uczniowie zapoznali się z pracą i zadaniami urzędu, jego strukturą i celami dotyczącymi rozwoju miasta oraz działaniami na rzecz jego mieszkańców. Przewodnikiem naszej wizyty w urzędzie była pani Dobrawa Skonieczna- Gawlik- Zastępca Naczelnika Wydziału Kultury i Promocji Miasta. Pani Naczelnik przedstawiła uczniom bardzo ciekawą prezentację dotyczącą historii, kultury i teraźniejszości naszej Małej Ojczyzny.

   Uczniowie złożyli również wiązankę biało- czerwonych kwiatów pod tablicą upamiętniającą nauczycieli Tajnej Organizacji Nauczycielskiej, którzy w latach okupacji hitlerowskiej z narażeniem życia krzewili polską oświatę prowadząc tajne nauczanie.

 

Aktualności