Święto Konstytucji 3 Maja

W tym roku obchodzimy 230 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

   Chociaż wydarzenia te są czasowo odległe to zajmują w naszej świadomości bardzo ważne miejsce. Konstytucja ta wyrażała nadzieje Polaków na wzmocnienie państwa, władzy królewskiej i wojska oraz nadanie praw mieszczanom i poprawienie sytuacji chłopów. Uchwalając Konstytucję 3 Maja posłowie Sejmu Wielkiego podjęli próbę ratowania Rzeczypospolitej. 

Aktualności

Wspólne kroki w cyberświecie …

„WSPÓLNE KROKI W CYBERŚWIECIE”KROK DRUGI – DOBRE MANIERY Celem tego spotkania było uświadomienie dzieciom istnienia zasad obowiązujących użytkowników Internetu i mediów elektronicznych oraz rozwój umiejętności korzystania z Internetu zgodnie z obowiązującym

Czytaj dalej »

Lekcje w ramach Laboratorium Przyszłości

   W kwietniu w klasach 5b (grupa chłopców) oraz 6b odbyły się ciekawe lekcje w ramach Laboratorium Przyszłości.    Co to za tajemnicze laboratorium? To nowoczesne miejsce, w którym uczniowie mogą zgłębiać tajniki

Czytaj dalej »