ERASMUSDAYS 2021

       15 października 2021 r. już po raz trzeci obchodziliśmy w naszej szkole Dni Programu Erasmus +.

   Wydarzenie rozpoczęło się prezentacją na temat rozwoju nowych technologii w XXI wieku. Uczennice klasy 8d opowiadały o początkach ery samochodów, komputerów, telefonów komórkowych oraz Internetu. Poruszono również temat współczesnych problemów społecznych związanych z nadużywanie Social Media. W ostatniej części prezentacji przedstawiono nowinki oraz wynalazki technologiczne jak, na przykład, samoczyszczące się krzesło, aplikacje matematyczne czy drukarka organów 3D.

   Po zakończeniu części teoretycznej uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy tematyczne: literacką i plastyczną. Uczniowie z grupy literackiej pisali opowiadania na temat nowych technologii oraz ich wykorzystania w życiu codziennym, natomiast osoby z grupy plastycznej miały za zadanie zaprojektować koszulki, których tematem przewodnim było ukazanie naszej przyszłości w świecie cyfrowym. Nasi uczniowie wykazali się dużą kreatywnością a efekty ich pracy można zobaczyć poniżej:

Aktualności

Wspólne kroki w cyberświecie …

„WSPÓLNE KROKI W CYBERŚWIECIE”KROK DRUGI – DOBRE MANIERY Celem tego spotkania było uświadomienie dzieciom istnienia zasad obowiązujących użytkowników Internetu i mediów elektronicznych oraz rozwój umiejętności korzystania z Internetu zgodnie z obowiązującym

Czytaj dalej »

Lekcje w ramach Laboratorium Przyszłości

   W kwietniu w klasach 5b (grupa chłopców) oraz 6b odbyły się ciekawe lekcje w ramach Laboratorium Przyszłości.    Co to za tajemnicze laboratorium? To nowoczesne miejsce, w którym uczniowie mogą zgłębiać tajniki

Czytaj dalej »