Bądź ECO z EURECĄ! – Konkurs fotograficzny dla dzieci i młodzieży

   Coraz więcej rozwiązań ekologicznych pojawia się w otoczeniu każdego z nas. Pozwalają one jak najlepiej zadbać o środowisko i jego zasoby, aby te przetrwały dla następnych pokoleń. Warto przyjrzeć im się nieco bardziej, przedstawić w twórczy sposób na fotografii i zaprezentować innym w konkursie ECO z EURECĄ!

Jak wziąć udział w konkursie ECO z EURECĄ?

   Wykonać zdjęcia znajdujących się w najbliższym otoczeniu – w domu, szkole, na podwórku lub w innych miejscach – rozwiązań ekologicznych, a następnie przesłać je na adres mailowy Eureca-Pro@polsl.pl do 15 listopada 2021 roku.

   Wymagany format zdjęć to: plik JPG o wielkości nieprzekraczającej 10MB, dłuższy bok zdjęcia: nie mniej niż 2400 px.

Kto może wziąć udział?

   W konkursie mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Uczestnicy będą oceniani w trzech kategoriach wiekowych:

– klasy I-III,

– klasy IV-VIII,

– szkoły ponadpodstawowe.

Kiedy zostaną ogłoszone wyniki konkursu ECO z EURECĄ?

   Wyniki i rozdanie nagród laureatom konkursu jest zaplanowane na 6 grudnia 2021 roku. Laureaci zostaną uhonorowani dyplomami oraz atrakcyjnymi nagrodami.

 

Kto jest organizatorem konkursu?

   Organizatorem konkursu jest Politechnika Śląska. Przedsięwzięcie jest organizowane w ramach Projektu ERASMUS+ EURECA-PRO.

Aktualności

Wspólne kroki w cyberświecie …

„WSPÓLNE KROKI W CYBERŚWIECIE”KROK DRUGI – DOBRE MANIERY Celem tego spotkania było uświadomienie dzieciom istnienia zasad obowiązujących użytkowników Internetu i mediów elektronicznych oraz rozwój umiejętności korzystania z Internetu zgodnie z obowiązującym

Czytaj dalej »

Lekcje w ramach Laboratorium Przyszłości

   W kwietniu w klasach 5b (grupa chłopców) oraz 6b odbyły się ciekawe lekcje w ramach Laboratorium Przyszłości.    Co to za tajemnicze laboratorium? To nowoczesne miejsce, w którym uczniowie mogą zgłębiać tajniki

Czytaj dalej »