Rozstrzygnięcie Konkursu szkolnego z okazji obchodów Dnia Języków Obcych

   Europejski Dzień Języków został ogłoszony przez Radę Europy, z inicjatywy Unii Europejskiej, w 2001 roku podczas obchodów Europejskiego Roku Języków i ma za zadanie zwrócić uwagę na to jak ważna jest nauka języków obcych nie tylko w szkole, ale i przez całe życie.

   Wydarzenie to ma również podkreślić znaczenie wszystkich języków jakimi porozumiewamy się w Europie. Istnieje ponad 200 języków europejskich oraz wiele innych, używanych przez obywateli pochodzących z pozostałych kontynentów. To ważne dziedzictwo świadczące o naszej tożsamości, dlatego we wrześniu mieszkańcy starego kontynentu uczestniczą w tym święcie, biorąc udział w licznych imprezach kulturalnych.

  Uczniowie Naszej szkoły z klas IV – VIII wzięli udział w konkursie na najlepszy plakat, prezentacje multimedialną i mini-słowniczek, dotyczące wylosowanych krajów europejskich. Oto rezultaty:

PLAKAT:

I miejsce: Filip Szmulik klasa IVb
II miejsce: Kaja Zawadzka, Julia Macherzyńska klasa VII c
III miejsce: Piotr Kłoczko, Mikołaj Ćwikliński klasa Va
Wyróżnienie: Natalia Zięba, Maja Deptuch klasa Va
                         Nikola Jędrusik klasa VIIId
                         Bartosz Jędrusik klasa IV b

MINI-SŁOWNICZEK:
I miejsce: Alicja Hrabia, Nikola Meteluch klasa VIII a
II miejsce: Zuzanna Stępień, Emilia Dziuba klasa VIII a 
III miejsce: Alicja Gosek klasa IV b

PREZENTACJA:
I miejsce: Wojciech Konieczny klasa VII d
II miejsce: Mikołaj Sobala klasa IV b 
III miejsce: Gabriela Bielecka, Maja Kędziak, Oliwia Cygan klasa VII d

Gratulujemy laureatom i uczestnikom konkursu

Aktualności

Wspólne kroki w cyberświecie …

„WSPÓLNE KROKI W CYBERŚWIECIE”KROK DRUGI – DOBRE MANIERY Celem tego spotkania było uświadomienie dzieciom istnienia zasad obowiązujących użytkowników Internetu i mediów elektronicznych oraz rozwój umiejętności korzystania z Internetu zgodnie z obowiązującym

Czytaj dalej »

Lekcje w ramach Laboratorium Przyszłości

   W kwietniu w klasach 5b (grupa chłopców) oraz 6b odbyły się ciekawe lekcje w ramach Laboratorium Przyszłości.    Co to za tajemnicze laboratorium? To nowoczesne miejsce, w którym uczniowie mogą zgłębiać tajniki

Czytaj dalej »