Kartka bożonarodzeniowa od uczniów z klasy IIB i IIIB

   Świąteczny zwyczaj wysyłania pocztówek z życzeniami swoim bliskim i znajomym trwa pomimo korzystania z elektronicznej poczty, SMS-ów, MMS-ów. Jest jeszcze dużo ludzi, którzy nie wyobrażają sobie, żeby nie kupić przed świętami pięknych kart, po to żeby wysłać ciepłe życzenia od serca bliskim, znajomym, z którymi nie można zasiąść przy stole wigilijnym, zwłaszcza jeśli dzieli nas duża odległość. Możemy też wykonać kartę świąteczną własnoręcznie różnymi technikami, przy użyciu różnych surowców, papieru, pasmanterii. Piszemy na nich życzenia krótsze lub dłuższe typu „Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku” lub dłuższe i bardziej osobiste.
  Ciągle czekamy na te dowody pamięci od krewnych, bliskich i znajomych, zwłaszcza od tych rozsianych po całym świecie.

   Karty świąteczne z życzeniami są tak samo ważne na święta jak opłatek, choinka, kolędy, jak tradycyjne potrawy wigilijne. W domach powstają całe kolekcje kart z życzeniami świątecznymi, czasem przechowywane z pokolenia na pokolenie.

   Uczniowie klasy IIB i IIIB przesyłają elektroniczną kartkę bożonarodzeniową i serdecznie zapraszają do wspólnego kolędowania:

Aktualności

„Lato z Biblioteką”

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu zaprasza na warsztaty i wycieczki w ramach akcji „Jestem eko z biblioteką – lato 2024”. W programie warsztaty, wycieczki, spotkania.

Czytaj dalej »