Szkoła Wrażliwych Serc

„SZKOŁA WRAŻLIWYCH SERC” – ogólnopolska akcja charytatywna dla szkół

   W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do projektu „ Szkoła wrażliwych serc”. Celem przedsięwzięcia jest zbiórka pieniędzy na dożywianie głodujących dzieci w najbiedniejszych zakątkach świata, a także kształtowanie wrażliwych serc wśród społeczności szkolnej.

   Akcja polega na realizacji kilku kroków (przeprowadzeniu co najmniej dwóch akcji charytatywnych angażujących całą społeczność szkolną), po zrealizowaniu których, szkoła otrzyma powyższy tytuł oraz prestiżowy certyfikat. Natomiast uczniowie będą mieli możliwość zaangażowania się w działalność wolontariatu o światowym zasięgu.

Krok 1.

Zgłoszenie szkoły do udziału w akcji.

Krok 2. Przeprowadzenie na terenie szkoły akcji informacyjnej na temat działalności fundacji Mary’s Meals we wszystkich klasach społeczności szkolnej.

W naszej szkole uczniowie na godzinach wychowawczych oglądali film na temat działalności fundacji  Dziecko 31/ Child 31 PL lektor – YouTube

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Krok 3.  Zaprojektowanie i wykonanie ć plakatów oraz ulotek informujących o:
– celu prowadzonych działań,
– działalności fundacji Mary’s Meals – Mary’s Meals Polska (marysmeals.pl),
– sposobie przyłączenia się do akcji – jak ja mogę pomóc?,
– zapowiadających krok 4,
– zapowiadających krok 5.

Krok 4.  Zorganizowanie zbiórki w każdej klasie.

Uczniowie wykonują skarbonkę, do której wrzucają dobrowolne  datki  Akcja rozpoczyna się w styczniu, a kończy w czerwcu. W ten sposób przygotujemy prezent od nas dla głodujących dzieci z okazji ich święta, czyli Dnia Dziecka. Warto pamiętać, że koszt jednego posiłku wynosi ok. 0,40 zł, a wyżywienie jednego dziecka przez cały rok szkolny to ok. 77 zł. Zebrane w ten sposób pieniądze wysyłamy na konto fundacji  Mary’s Meals.

O kolejnych krokach będziemy informować na bieżąco.

Koordynatorzy projektu

Aktualności

„Lato z Biblioteką”

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu zaprasza na warsztaty i wycieczki w ramach akcji „Jestem eko z biblioteką – lato 2024”. W programie warsztaty, wycieczki, spotkania.

Czytaj dalej »