Światowy Dzień Wody – zapraszamy do konkursu!

Kochani Uczniowie

Już po raz trzydziesty, 22 marca na całym świecie obchodzony jest

Światowy Dzień Wody

Powodem ustanowienia tego święta był fakt, że ponad miliard ludzi na świecie cierpi z powodu braku dostępu do czystej wody pitnej.

Tegoroczne hasło obchodów w naszej szkole „Woda i ścieki” ma zwrócić naszą uwagę na zależność pomiędzy stanem i jakością środowisk wodnych a ściekami.

Prosimy, o ubranie się 22.03 w niebieskie stroje, mile widziane będą także znaczki przypięte do ubrań przedstawiające kropelki wody.

Uczniowie ubrani „na niebiesko ”będą zwolnieni z odpowiedzi usnej.

Informacja dla zainteresowanych:

Możecie wykonać plakat, prezentację multimedialną lub pracę plastyczną na temat: Woda zanieczyszczona – i co dalej?

Wszyscy uczestnicy szkolnego konkursu otrzymają oceny z przyrody lub geografii oraz dodatnie punkty za aktywny udział w obchodach Światowego Dnia Wody.

Termin oddawania prac: do 1 kwietnia 2022 r.