Dobre rozwiązania na trudny czas, czyli ciąg dalszy o wzmacnianiu zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży

Szanowni  Państwo,

Dyrektor Regionalnego Ośrodka Metodyczno-Edukacyjnego „Metis” w Katowicach zaprasza na konferencję będącą odpowiedzią na palącą potrzebę wzmacniania zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży w obliczu pandemii, lockdownu i wojny w Ukrainie. Bezpłatna konferencja online jest działaniem w ramach kampanii społecznej „Pomimo…Bądź”, objętej patronatem Marszałka Województwa Śląskiego i nosi tytuł:

DOBRE ROZWIĄZANIA NA TRUDNY CZAS, CZYLI CIĄG DALSZY O WZMACNIANIU
ZDROWIA PSYCHICZNEGO DZIECI I MŁODZIEŻY

Podczas konferencji będziemy rozmawiać o tym jak pandemia, lockdown i wojna, a co z tego wynika:

        *  alienacja,
        *  ograniczenie kontaktów rówieśniczych,
        * słabe wsparcie rodzinne,
        * lęk przed zmiennością
        * nieprzewidywalnością przyszłości

…nie pozostają bez wpływu na zdrowie psychiczne młodych ludzi, którzy uciekają w cyberświat, w którym nie muszą obawiać się planowania życia. W trakcie konferencji podejmiemy tematy związane z radzeniem sobie dzieci i dorosłych z traumą, niewygodnymi emocjami szczególnie w sytuacjach konfliktowych oraz świadomym kształtowaniem cyfrowego obywatelstwa.

Uprzejmie informujemy, że konferencja odbędzie się ona dnia 14 kwietnia (czwartek) 2022 r. w godz. (10.00 do 13.00).

Link do szkolenia na stronie ROM-E „Metis”:

https://www.metis.pl/content/view/3789/1/

Link do FB

https://www.facebook.com/doskonalenie/photos/a.590311181026951/5106634539394570

Link do wydarzeń na FB

https://www.facebook.com/events/332051048897915?ref=newsfeed

Aktualności

Wspólne kroki w cyberświecie …

„WSPÓLNE KROKI W CYBERŚWIECIE”KROK DRUGI – DOBRE MANIERY Celem tego spotkania było uświadomienie dzieciom istnienia zasad obowiązujących użytkowników Internetu i mediów elektronicznych oraz rozwój umiejętności korzystania z Internetu zgodnie z obowiązującym

Czytaj dalej »

Lekcje w ramach Laboratorium Przyszłości

   W kwietniu w klasach 5b (grupa chłopców) oraz 6b odbyły się ciekawe lekcje w ramach Laboratorium Przyszłości.    Co to za tajemnicze laboratorium? To nowoczesne miejsce, w którym uczniowie mogą zgłębiać tajniki

Czytaj dalej »