Wizyta w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie

   Dzięki programowi Erasmus+ uczniowie mają możliwość kształtowania oraz doskonalenia języków, poznawania świata, innych ludzi oraz samego siebie. Dzięki kontaktom międzynarodowym uczniowie integrują się ze sobą, co, nie rzadko, prowadzi do długotrwałych przyjaźni. Nasi uczniowie, którzy postanowili dołączyć do Erasmusowej rodziny w środę dnia 13.04.2022r. odwiedzili naszą stolicę.

   Warszawa to piękne i wielkie miasto z bogatym zapleczem historycznym, ale my zmierzamy do Centrum Nauki Kopernika, aby odwiedzić wystawę ,,Przyszłość jest dziś’’. Może myślicie jak zrobić wystawę o czymś, co dopiero będzie? Albo – właśnie zaczyna być? Centrum Nauki Kopernik podjęło to zadanie.

   Wystawa ,,Przyszłość jest dziś” pomaga zrozumieć wyzwania współczesnego świata i różne aspekty jego współistnienia ze światem cyfrowym. Ukazuje różne rozwiązania technologii i zachęca do spojrzenia na nie w sposób krytyczny. Zwraca także uwagę na relacje międzyludzkie, pielęgnowanie ponadczasowych wartości, a także rozbudza w nas ciekawość i motywuje do poznawania zasad działania naszego świata na wielu różnych poziomach.

Aktualności

Wspólne kroki w cyberświecie …

„WSPÓLNE KROKI W CYBERŚWIECIE”KROK DRUGI – DOBRE MANIERY Celem tego spotkania było uświadomienie dzieciom istnienia zasad obowiązujących użytkowników Internetu i mediów elektronicznych oraz rozwój umiejętności korzystania z Internetu zgodnie z obowiązującym

Czytaj dalej »

Lekcje w ramach Laboratorium Przyszłości

   W kwietniu w klasach 5b (grupa chłopców) oraz 6b odbyły się ciekawe lekcje w ramach Laboratorium Przyszłości.    Co to za tajemnicze laboratorium? To nowoczesne miejsce, w którym uczniowie mogą zgłębiać tajniki

Czytaj dalej »