NARODOWE CZYTANIE 2022 W NASZEJ SZKOLE

   Od 2012 roku odbywa się ogólnopolska kampania NARODOWE CZYTANIE promująca czytelnictwo i upowszechniająca najpiękniejsze dzieła literatury narodowej. W tym roku wybór padł na „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza. Stało się tak w związku z dwusetną rocznicą wydania tego zbioru poezji oraz tego, że rok 2022 jest Rokiem Romantyzmu Polskiego. Nasza szkoła przystąpiła do akcji dzięki klasie 8c, która wraz z wychowawczynią panią Joanną Adamczyk, przygotowała fragmenty najciekawszych ballad i wprowadziła słuchaczy w niezwykły nastrój romantycznych dzieł Mickiewicza. Uczniowie wybrali m.in. utwór „Pani Twardowska”, „Lilie”, „Powrót taty”, „Świtezianka”, „Świteź”, „Romantyczność”. Narratorzy przedstawili społeczności szkolnej ideę akcji oraz krótkie wprowadzenia do każdego czytanego utworu.

   Bardzo dziękujemy uczniom klasy 8c i pani Joannie Adamczyk za przygotowanie i zaangażowanie w organizację tegorocznej akcji Narodowego Czytania. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z tego wydarzenia:

Aktualności

„Lato z Biblioteką”

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu zaprasza na warsztaty i wycieczki w ramach akcji „Jestem eko z biblioteką – lato 2024”. W programie warsztaty, wycieczki, spotkania.

Czytaj dalej »