„Bezpieczna droga do szkoły” – spotkanie z policjantem

   W dniu 09.09.2022 odbyło się spotkanie profilaktyczno-edukacyjne dla klas I z policjantką z Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu. Tematem pogadanki była „Bezpieczna droga do szkoły”. Policjantka przypomniała zasady bezpiecznego poruszania się po drodze w przypadku, kiedy nie ma chodnika lub pobocza, prawidłowego przekraczania jezdni, zachowania w miejscach oczekiwania na przyjazd autobusów. Podkreśliła także, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych na odzieży czy plecakach, zwłaszcza po zmroku.

   Przestrzegała najmłodszych przed zabawami w pobliżu jezdni. Poruszyła temat wyposażenia roweru, aby uczulić uczestników jak ważne jest bezpieczeństwo w ruchu drogowym oraz jak sami możemy o nie zadbać nosząc elementy odblaskowe. Największe poruszenie wśród uczniów wywołał temat spotkania z niebezpiecznym, nieznanym, napastliwym psem oraz jak się przed jego agresją prawidłowo schronić. Uczniowie ćwiczyli postawę „żółwika”. Uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, zadawali wiele pytań dotyczących bezpieczeństwa. Wykazywali się również dobra znajomością zasad przechodzenia przez jezdnię. Mamy nadzieję, że wiedza teoretyczna, jaką mieli okazję sobie przypomnieć, znajdzie zastosowanie w praktyce.

Życzymy bezpiecznej drogi do szkoły. 

Aktualności

„Lato z Biblioteką”

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu zaprasza na warsztaty i wycieczki w ramach akcji „Jestem eko z biblioteką – lato 2024”. W programie warsztaty, wycieczki, spotkania.

Czytaj dalej »