Uczniowie kl.VIIIc i VIIa odwiedzili Minicentrum Nauki Science Point ATH 2.0

   9 marca klasy 7a i 8c wyjechały do Bielska Białej na niecodzienną wystawę. Nasi ” Poszukiwacze COOLtury” tym razem poszukiwali wiedzy. Uczniowie odwiedzili Minicentrum Nauki Science Point ATH 2.0, przygotowane przez Akademię Techniczno-Humanistyczną w Bielsku-Białej oraz Gemini Park Bielsko-Biała. Na ponad 800 mkw. można było zobaczyć aż 3 wystawy popularnonaukowe pod wspólną nazwą „Zobaczyć. Dotknąć. Zrozumieć„.
   Oprócz wystaw tematycznych uczniowie uczestniczyli w wykładzie dotyczącym technologii druku 3D oraz obejrzeli trzy ekspozycje pod wspólną nazwą „Zobaczyć. Dotknąć. Zrozumieć”.
► „Machiny Leonarda da Vinci” – unikalna wystawa składająca się z ponad 50 eksponatów, które stanowią wierne repliki projektów Leonarda da Vinci w skali 1:1, wykonane przez włoskich rzemieślników na podstawie oryginalnych szkiców i rysunków Leonarda da Vinci. Do rekonstrukcji eksponatów zostały użyte wyłącznie materiały stosowane w epoce renesansu.
► „Umysł przyłapany” – wystawa w całości zaprojektowana i wykonana przez ekspertów z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Dzięki interaktywnym stoiskom zwiedzający mogą zrozumieć, jak ludzki mózg z wykorzystaniem zmysłów buduje obraz otaczającego nas świata, a także osobiście doświadczyć „pułapek” zastawianych przez ich umysły.
► „Barwy” – popularnonaukowa wystawa zbudowana z 18 interaktywnych stanowisk, nawiązujących swoją tematyką do optyki i zjawisk fizycznych odpowiedzialnych za powstawanie barw, a także do sposobu ich postrzegania. Nowatorska wystawa zachęca do samodzielnego eksperymentowania i aktywnej zabawy.


Zabawa była doskonała, można dotknąć prawie wszystkiego. Większość eksponatów jest interaktywna i zachęca do samodzielnego eksperymentowania. Dzięki temu eksponaty wzbudzają ciekawość i zachęcają do zadawania pytań.
Wycieczka była bardzo udana, zwłaszcza, że dowiedzieliśmy się wielu interesujących rzeczy z różnych dziedzin.

Aktualności

Wspólne kroki w cyberświecie …

„WSPÓLNE KROKI W CYBERŚWIECIE”KROK DRUGI – DOBRE MANIERY Celem tego spotkania było uświadomienie dzieciom istnienia zasad obowiązujących użytkowników Internetu i mediów elektronicznych oraz rozwój umiejętności korzystania z Internetu zgodnie z obowiązującym

Czytaj dalej »

Lekcje w ramach Laboratorium Przyszłości

   W kwietniu w klasach 5b (grupa chłopców) oraz 6b odbyły się ciekawe lekcje w ramach Laboratorium Przyszłości.    Co to za tajemnicze laboratorium? To nowoczesne miejsce, w którym uczniowie mogą zgłębiać tajniki

Czytaj dalej »