Szkolny Konkurs Języka Niemieckiego – informacja dla ucznia

Drodzy uczniowie kl. 7 i 8 – serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w

Szkolnym Konkursie Języka Niemieckiego
z okazji

EUROPEJSKIEGO DNIA JĘZYKÓW OBCYCH

 

Temat: Wybrane przysłowie/powiedzenie w języku niemieckim.

Wasze zadanie polega na stworzeniu prezentacji w Power Point.
Prezentacja musi zawierać od 4 do 8 slajdów. Dane autora  (imię i nazwisko, klasa). Wybrane przyłowie/ powiedzenie w języku polskim i niemieckim. Własnoręcznie wykonaną ilustrację tego przysłowia – sfotografowaną i umieszczoną w prezentacji oraz dołączone nagranie dźwiękowe z  wymową tego przysłowia w Waszym wykonaniu.

Powodzenia!!!

Na zwycięzców czekają nagrody w postaci:

Miejsca 1 – 3 – ocena celująca z języka niemieckiego z wagą 5.

Miejsca 4 – 6 -ocena bardzo dobry z wagą 4.

Udział – ocena bardzo dobry z aktywności.

Najlepsze prace zostaną umieszczone na stronie szkoły. Udział w konkursie jest jednoznaczny z wyrażeniem zgody na publikację prezentacji na stronie www i na szkolnym FB.

Każda praca może być wykonana tylko i wyłącznie przez jednego ucznia.

Jak komisja to oceni?

Wasze prace komisja oceni w skali ocen szkolnych od 1 do 6 w następujących kategoriach:

1 – wasza kreatywność i pomysłowość

2 – poprawność językowa

3 – jak komisji się spodobały wasze prace, czyli ogólny wyraz artystyczny

4 – czy dobrze zrozumieliście temat, czyli zgodność z tematyką

Kiedy i co robicie?

Każdą pracę wysyłamy dziennikiem Vulcan jako załącznik lub link do adresu, gdzie umieścicie prezentację do p. M. Tomaszewskiej lub na maila monat5@o2.pl w wersji elektronicznej.

Termin: 26.09.2023 r.

Do pracy dołączamy podpisaną zgodę w postaci scanu/zdjęcia.

 

ZGODA NA UDZIAŁ W KONKURSIE  

Zgodnie z przepisami Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w  sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu  takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych):  

  1. ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH 

Wyrażam zgodę̨ na przetwarzanie przez Organizatora konkursu –  Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego – danych osobowych (imię̨ i  nazwisko) mojego dziecka: ………………………………………………… w celu przeprowadzenia konkursu.  

……………………………………………                                                                              ……………………………. 

podpis opiekuna prawnego/rodzica                                                                   miejscowość́ i data  

Aktualności

Wspólne kroki w cyberświecie …

„WSPÓLNE KROKI W CYBERŚWIECIE”KROK DRUGI – DOBRE MANIERY Celem tego spotkania było uświadomienie dzieciom istnienia zasad obowiązujących użytkowników Internetu i mediów elektronicznych oraz rozwój umiejętności korzystania z Internetu zgodnie z obowiązującym

Czytaj dalej »

Lekcje w ramach Laboratorium Przyszłości

   W kwietniu w klasach 5b (grupa chłopców) oraz 6b odbyły się ciekawe lekcje w ramach Laboratorium Przyszłości.    Co to za tajemnicze laboratorium? To nowoczesne miejsce, w którym uczniowie mogą zgłębiać tajniki

Czytaj dalej »