„Uczta greckich bogów” – lekcja inaczej w kl. V

    W klasach piątych zakończono cykl lekcji historii na temat starożytnej Grecji, poświęconych między innymi mitologii greckiej.

   Uczniowie poznali najważniejsze mity dotyczące powstania świata i człowieka, a także przygody greckich bogów i herosów. W ramach podsumowania działu wszyscy przygotowali przebrania swoich ulubionych mitologicznych bóstw.

    Nie mogło zabraknąć uczty bogów! Były oczywiście owoce, słodycze i inne ulubione smakołyki. Przy boskim stole prowadziliśmy rozmowy o przygodach bogów, filozofach i teatrze. Na zakończenie odbyła się sesja zdjęciowa. To była bardzo ciekawa historii😊

Aktualności

Wspólne kroki w cyberświecie …

„WSPÓLNE KROKI W CYBERŚWIECIE”KROK DRUGI – DOBRE MANIERY Celem tego spotkania było uświadomienie dzieciom istnienia zasad obowiązujących użytkowników Internetu i mediów elektronicznych oraz rozwój umiejętności korzystania z Internetu zgodnie z obowiązującym

Czytaj dalej »

Lekcje w ramach Laboratorium Przyszłości

   W kwietniu w klasach 5b (grupa chłopców) oraz 6b odbyły się ciekawe lekcje w ramach Laboratorium Przyszłości.    Co to za tajemnicze laboratorium? To nowoczesne miejsce, w którym uczniowie mogą zgłębiać tajniki

Czytaj dalej »