Lekcje w ramach Laboratorium Przyszłości

   W kwietniu w klasach 5b (grupa chłopców) oraz 6b odbyły się ciekawe lekcje w ramach Laboratorium Przyszłości.

   Co to za tajemnicze laboratorium? To nowoczesne miejsce, w którym uczniowie mogą zgłębiać tajniki robotyki, programowania i sztucznej inteligencji. 🤖 Photon – Nasz Główny Bohater Na tej lekcji uczniowie mieli okazję pracować z robotem Photon. Photon to edukacyjny robot, który pozwala na naukę programowania, eksperymentowanie z algorytmami i odkrywanie tajemnic sztucznej inteligencji. Dzięki niemu uczniowie mogą tworzyć swoje własne projekty i rozwijać umiejętności związane z technologią. 🌟

   Co robiliśmy na lekcji? Programowanie Photon’a: Uczniowie pisali proste programy, które sterowały ruchem robota. To była świetna okazja, aby zrozumieć, jak działają pętle, warunki i instrukcje. Zadania praktyczne: Uczniowie mieli za zadanie pokonać przeszkody, zbudować trasę dla robota i rozwiązywać zagadki związane z programowaniem.

   Eksperymenty z algorytmami: Dowiedzieliśmy się, jak algorytmy pomagają robotom podejmować decyzje. Uczniowie mieli okazję stworzyć własne algorytmy i zobaczyć, jak Photon na nie reaguje. 🌐 

   Dlaczego to ważne? Laboratoria Przyszłości dają uczniom szansę na rozwijanie umiejętności, które będą im potrzebne w przyszłości. Programowanie, robotyka i sztuczna inteligencja to dziedziny, które będą coraz bardziej obecne w naszym życiu. Dzięki takim lekcjom uczniowie mogą stać się twórcami, a nie tylko konsumentami nowych technologii. 👏

   Podsumowanie: Lekcje z robotami Photon były pełne emocji i odkryć. Dziękujemy uczniom za zaangażowanie i ciekawość! 🤖

Aktualności