Turniej Młodego Patrioty – relacja z wydarzenia

   W dniu 18 kwietnia 2024 r. mieliśmy zaszczyt być świadkami niezwykłego wydarzenia w naszej szkole – Turnieju Młodego Patrioty. Turniej ten, został zorganizowany z okazji zbliżającego się święta 3 Maja oraz Dnia Flagi, zgromadził uczniów klas 4b i 4a dziewczęta oraz klasy 7a i 8a.

   Zawody miały charakter sztafet, gdzie każde zadanie było nie tylko próbą sportową, ale i lekcją patriotyzmu. Dzieci z wielkim zaangażowaniem układały flagę Polski z puzzli, co symbolizowało zrozumienie i szacunek dla naszych narodowych barw. Rzuty do celu przypominały o precyzji i determinacji, które są tak ważne w życiu każdego obywatela.

   Bieg z symboliczną pochodnią olimpijską był hołdem dla ducha sportowego i olimpijskich ideałów, które są bliskie sercu każdego Polaka. Bieg z flagą natomiast, to był prawdziwy pokaz jedności i dumy narodowej.

   Turniej Młodego Patrioty to nie tylko zawody sportowe, ale przede wszystkim działania wychowawcze. Uczymy młodzież, że patriotyzm to nie tylko znajomość historii, ale także codzienne działania, które budują naszą wspólnotę i kraj.

   Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspaniałą energię i zaangażowanie. To dzięki Wam Turniej Młodego Patrioty był tak wyjątkowy. Niech ten dzień zostanie w naszej pamięci jako przypomnienie o tym, jak ważne jest pielęgnowanie miłości do Ojczyzny.

   Mam nadzieję, że ten post oddaje ducha Turnieju Młodego Patrioty i będzie inspiracją dla wszystkich uczniów oraz nauczycieli.

AUTORKI:  A.Skowrońska, A.Gawlik

Aktualności