„Małe ręce, duże serca” – Pierwsza Pomoc w Naszej szkole

Projekt “Małe ręce, duże serca” skupia się na edukacji uczniów klas 4-6 w zakresie pierwszej pomocy. Ta wyjątkowa akcja odbyła się w naszej szkole pod patronatem radnego Jacka Kazimierczaka.

   Zajęcia z pierwszej pomocy są niezwykle ważne, aby dzieci już od najmłodszych lat zdobywały umiejętności ratowania życia i udzielania pomocy.

    W ramach tego projektu, ratownicy medyczni przeprowadzili dla naszych uczniów praktyczne ćwiczenia z pierwszej pomocy. Dzieci uczyły się, jak reagować w przypadku zagrożenia, jak udzielać pomocy osobom nieprzytomnym, jak prawidłowo wykonywać resuscytację krążeniowo-oddechową, a także jak postępować w przypadku różnych obrażeń.

   Dzięki tym ćwiczeniom, dzieci uczą się, że każdy może być bohaterem, ratując życie innych.

   Chcielibyśmy serdecznie podziękować Prezesowi Krzysztofowi Olkuszewskiemu oraz Gabrieli Chyckiej za ich zaangażowanie i profesjonalizm podczas prowadzenia warsztatów. Ich wiedza i doświadczenie były nieocenione, a uczniowie z pewnością będą pamiętać te lekcje przez całe życie.

   Dziękujemy również Ratownictwu Wodnemu Asekuracja za wsparcie i możliwość przeprowadzenia tych cennych zajęć.

Aktualności