Gala podsumowująca Miejski Projekt „Edukacja Regionalna w klasach VIII”

11 czerwca w siedzibie Akademii Humanitas w Sosnowcu, odbyła się uroczysta Gala podsumowująca działania w ramach Projektu ”Edukacja Regionalna w klasach VIII”.

Nasza szkoła już od wielu lat bierze udział w Projekcie. W ramach Edukacji Regionalnej uczniowie klasy VIII poznali dzieje swojej dzielnicy Klimontowa, historię Sosnowca, zabytki naszego miasta, znanych sosnowiczan, odbyli wizytę w Urzędzie Miejskim, spotkali się z wiceprezydentem Sosnowca i przewodniczącą Rady Miejskiej.

We wrześniu odwiedzili cmentarz parafialny, na którym znajdują się mogiły poległych w czasie II wojny światowej, poznali ich działania i historię lotniska polowego w Klimontowie, które działało tutaj w pierwszych dniach wojny.

Za zaangażowanie w projekt otrzymaliśmy podziękowania i gratulacje od Prezydenta Miasta Sosnowca Arkadiusza Chęcińskiego.

Aktualności

„Lato z Biblioteką”

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu zaprasza na warsztaty i wycieczki w ramach akcji „Jestem eko z biblioteką – lato 2024”. W programie warsztaty, wycieczki, spotkania.

Czytaj dalej »