Wymiana młodzieży Sosnowiec – Dziwnów.

Wymiana młodzieży Sosnowiec – Dziwnów.

Uczniowie trzech sosnowieckich szkół – SP 8, SP 33 i naszej SP46 brali udział w wymianie młodzieży między Sosnowcem i partnerskim miastem Dziwnowem w dniach 9 – 15 czerwca. Podczas pobytu  na Pomorzu Zachodnim organizator wymiany zapewnił naszym uczniom wiele atrakcji:

– w Świnoujściu odbyliśmy rejs statkiem po porcie, weszliśmy na trzecią pod względem wysokości  latarnie morską, byliśmy  w poniemieckim  Forcie Gerharda, widzieliśmy fortyfikacje Podziemnego Miasta,

w Szczecinie zobaczyliśmy wystawę główna Morskiego Centrum nauki i uczestniczyliśmy w warsztatach programowania robotów,

na wyspie Wolin byliśmy  w Centrum Słowian  i  Wikingów, wyjechaliśmy też do Wolińskiego Parku Narodowego, gdzie mogliśmy podziwiać walory przyrody a zwłaszcza  Rezerwat Żubrów,

w Dziwnowie byliśmy w jednostce wojskowej – „VIII Kołobrzeskim Pułku Saperów Marynarki Wojennej”  gdzie odbyliśmy szkolenie wojskowe. Zapoznaliśmy się z  także z praca i wyposażeniem jednostki Ratownictwa Morskiego SAR. Byliśmy w porcie rybackim na smażeniu ryby.

Aby zacieśniać więzy między sosnowiecką i dziwnowską młodzieżą odbył się wieczór integracyjny w Międzywodziu i zawody sportowe między  nasza i Dziwnowską młodzieżą. (wygrał Dziwnów) Wieczorami odbywaliśmy nadmorskie spacery i podziwialiśmy piękne zachody słońca.

Dziękujemy organizatorom za wspaniały pobyt i serdeczne przyjęcie uczniów i opiekunów.

 

Aktualności

„Lato z Biblioteką”

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu zaprasza na warsztaty i wycieczki w ramach akcji „Jestem eko z biblioteką – lato 2024”. W programie warsztaty, wycieczki, spotkania.

Czytaj dalej »