„Wyprawki czytelnicze” dla pierwszoklasistów

Uczniowie klas pierwszych otrzymali „Wyprawki Czytelnicze” w ramach projektu „Mała książka – wielki człowiek” prowadzonego przez Instytut Książki.

   Podczas zajęć bibliotecznych prowadzonym przez p. Annę Faracik – Młodzik pierwszoklasiści poznali japońską sztukę „papierowego teatru” kamishibai. Uczniowie poznali historię pingwinka Pingo, która była inspiracją do stworzenia pięknych ilustracji. Podczas zajęć uczniowie świetnie się bawili, a stworzone prace zostaną powieszone na klasowej wystawce.

AUTOR: Anna Faracik – Młodzik

Aktualności

„Lato z Biblioteką”

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu zaprasza na warsztaty i wycieczki w ramach akcji „Jestem eko z biblioteką – lato 2024”. W programie warsztaty, wycieczki, spotkania.

Czytaj dalej »