Spotkanie z Katarzyną Ryrych – autorką książek dla dzieci i młodzieży

   Uczniowie klas: VIa, VIIa, VIIb mieli okazję spotkać się z Katarzyną Ryrych, autorką książek dla dzieci i młodzieży.
   Pisarka otrzymała wiele nagród za swoją twórczość w takich konkursach jak: Konkurs Literacki im. Astrid Lindgren, Nagroda Literacka im. Kornela Makuszyńskiego, Książka Roku Polskiej Sekcji IBBY, Literacka Podróż Hestii,  Nagroda Specjalna Polskiej Sekcji IBBY w kategorii Dziecko jest najważniejsze (dla Wyspa mojej siostry). 
   Jej książki zostały wpisane na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej oraz międzynarodową listę IBBY. 
Podczas spotkania młodzież wysłuchała ciekawych opowieści o powstaniu dwóch książek „Historie nieoczywiste” oraz „Po drugiej stronie”.  Jak na każdym spotkaniu autorskim uczniowie mogli zakupić książki, aby poznać te fascynujące historie oraz otrzymać autograf pisarki. 
 
   Wydarzenie zostało zrealizowane dzięki rządowej dotacji w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. 

Aktualności

Wspólne kroki w cyberświecie …

„WSPÓLNE KROKI W CYBERŚWIECIE”KROK DRUGI – DOBRE MANIERY Celem tego spotkania było uświadomienie dzieciom istnienia zasad obowiązujących użytkowników Internetu i mediów elektronicznych oraz rozwój umiejętności korzystania z Internetu zgodnie z obowiązującym

Czytaj dalej »

Lekcje w ramach Laboratorium Przyszłości

   W kwietniu w klasach 5b (grupa chłopców) oraz 6b odbyły się ciekawe lekcje w ramach Laboratorium Przyszłości.    Co to za tajemnicze laboratorium? To nowoczesne miejsce, w którym uczniowie mogą zgłębiać tajniki

Czytaj dalej »