„Wspólne kroki w cyberświecie” – program realizowany przez kl. IIIA

Klasa 3A realizuje program profilaktyczny „Wspólne kroki w Cyberświecie”.
 
   Program ma za zadanie ukształtowanie u dzieci uczących się w trzecich klasach szkoły podstawowej wiedzy i umiejętności, które sprzyjają bezpiecznemu korzystaniu z Internetu i innych mediów elektronicznych, a także chronią przed uzależnieniem od nich.
   Wiodącą strategią profilaktyczną, na której opiera się program jest kształtowanie umiejętności życiowych dzieci.
Program składa się z dziesięciu spotkań (dziesięciu kroków).
 
KROK PIERWSZY – POZNAJEMY CYBERŚWIAT
   Podczas tego spotkania, dzieci dowiedziały się o ciekawych sposobach wykorzystywania Internetu i mediów elektronicznych w codziennym życiu.
   Wykonały również ciekawe i twórcze prace plastyczne.

Aktualności

Wspólne kroki w cyberświecie …

„WSPÓLNE KROKI W CYBERŚWIECIE”KROK DRUGI – DOBRE MANIERY Celem tego spotkania było uświadomienie dzieciom istnienia zasad obowiązujących użytkowników Internetu i mediów elektronicznych oraz rozwój umiejętności korzystania z Internetu zgodnie z obowiązującym

Czytaj dalej »

Lekcje w ramach Laboratorium Przyszłości

   W kwietniu w klasach 5b (grupa chłopców) oraz 6b odbyły się ciekawe lekcje w ramach Laboratorium Przyszłości.    Co to za tajemnicze laboratorium? To nowoczesne miejsce, w którym uczniowie mogą zgłębiać tajniki

Czytaj dalej »